Kamieniarstwo budowlane, znane firmy kamieniarskie w Polsce

1
3356
granitowe kamienie

Zamierzasz zrobić sobie kamienne schody? A może wyłożyć kamieniem taras lub podjazd? Zrobić ogrodzenie? Albo po prostu wyłożyć ściany mieszkania gustownymi kamiennymi panelami? Ale do kogo się zwrócić? Skąd wziąć kamień? Cóż, najprościej będzie skontaktować się z którąś z poniższych znanych firm.

1. ArtStonex

Najprawdopodobniej potrzebujesz nie tylko firmy, która zaopatrzy cię w kamień, ale i takiej, która doradzi ci, jak dokładnie wykorzystać go do celów, które przed sobą postawiłeś. Jeśli zależy ci na takiej właśnie kompleksowej usłudze, to musisz wiedzieć, że kamieniarstwo budowlane wraz z doradztwem technicznym to ArtStonex, firma, która oferuje ponad sto pięćdziesiąt rodzajów kamienia we wszelkich kolorach i formach.

Firma pomoże ci wykorzystać kamień w dziedzinie architektury ogrodowej, powinieneś więc zwrócić się do niej, jeśli marzą ci się piękne tarasy, podjazdy czy murki, albo po prostu chciałbyś mieć w ogrodzie dużą ozdobną bryłę.

A oprócz tego? Chciałbyś kamienne panele lub płytki? Znajdziesz je tutaj! Marmurowe stopnie? Kamień cięty na wymiar? Wybór jest szeroki, a jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

2. Rogala

To jeden z największych w Polsce zakładów kamieniarskich, a oprócz tego największe w kraju magazyny z kamieniem, jeśli więc chcesz mieć szeroki wybór, nie mogłeś lepiej trafić. Znajdziesz tu kamienie w ponad dwustu kolorach, sprowadzane z ponad pięciuset kopalni na całym świecie.

Firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zapewnia o najwyższej jakości swojego kamienia, który na każdym etapie obróbki poddawany jest dokładnej kontroli.

Po zakończonej obróbce kamień dostępny jest w kilku wariantach, w tym polerowany, szczotkowany czy płomieniowany (a zatem antypoślizgowy).

schody z kamienia

3. Granmar

Firma obecna na rynku od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo specjalizowała się w posadzkarstwie, obecnie jednak jej dziedziną stało się wszystko, co związane z naturalnym kamieniem.

Firma zajmuje się meblami, schodami, posadzkami, blatami kuchennymi i łazienkowymi oraz elewacjami budynków z wszelkiego rodzaju kamienia, przede wszystkim jednak z granitu, trawertynu, marmuru, piaskowca i konglomeratów kwarcowych.

4. HB Polska

Firma zajmuje się zaopatrywaniem zarówno zakładów kamieniarskich jak i indywidualnych klientów, a także obsługą budowlanych inwestycji.

Kamienie naturalne, w które zaopatruje swoich klientów, to przede wszystkim granity, marmury, bazalty, łupki i wapienie.

W ofercie firmy są też specjalne materiały z kwarcytu pięć razy mocniejszego niż granit. Wykonane z niego blaty, płytki, podłogi czy schody są odporne na zarysowania i zabrudzenia.

5. Granit-Mar

Firma działa od połowy lat pięćdziesiątych. Zajmuje się zarówno kamieniarstwem nagrobkowym jak i budowlanym. Wykonuje cięcie i obróbkę kamienia na zamówienie, w tym cięcie wodą z wykorzystaniem technologii Water Jet.

Co bardziej interesujące, działania firmy obejmują też konserwację zabytków oraz budowę pomników. I tak do tej pory wśród dokonań firmy można wymienić pomnik Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, pomnik ofiar Katynia i Sybiru w Poznaniu, budowę granitowej posadzki w zabytkowym kościele w Odolanowie, a także postawienie w Australii pomnika Edmunda Strzeleckiego, jak zatem widać, Granit-Mar odnosi sukcesy także poza granicami Polski.

W swojej pracy firma wykorzystuje surowiec sprowadzany z najlepszych polskich kopalń, ale także między innymi z Finlandii, a nawet z Afryki.

1 KOMENTARZ

  1. Artstonex i Rogala te firmy znam, reszty firm kamieniarskich nie znam, ale dziękuję za listę, przyda się! nowa inwestycja w trakcie przygotowań więc warto porównać ceny od nowa i ofertę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj