Sposoby leczenia łuszczycy

1
2437
Sposoby leczenia łuszczycy

Prawie milion Polaków cierpi na tę chorobę skóry, jednak niewielu tak naprawdę wie, czym jest i jak można sobie radzić z jej objawami. Dla wielu jest ona tematem tabu lub wstydliwym problemem. Poniżej przedstawię Wam kilka prawdziwych i prostych informacji, dzięki którym Wasza wiedza na temat łuszczycy wzrośnie.

Mity związane z łuszczycą

Przede wszystkim warto zmierzyć się tu z jednym z najważniejszych mitów. Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Nie możecie więc zarazić się nią poprzez podanie ręki osobie, która na nią cierpi. Mitem natomiast nie jest informacja, że jest to choroba nieuleczalna. W leczeniu łuszczycy najważniejsze jest łagodzenie objawów, czyli ciągłe nawilżanie i natłuszczanie skóry, na te właśnie dziania uwagę zwracają specjaliści z drmichaels.com.pl/centrum-leczenia-luszczycy-azs-i-egzemy

Czym jest łuszczyca?

Nie jesteśmy tak naprawdę pewni, jakie są przyczyny tej choroby. Wiele osób twierdzi, że ma ona podłoże autoimmunologiczne, co oznacza, że organizm atakuje własne tkanki. Lekarze uważają również, że ryzyko wystąpienia łuszczycy zwiększa się, jeśli ktoś w rodzinie na nią cierpi. Oznaczałoby to, że może być ona chorobą genetyczną. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle u osób w wieku 10 – 40 lat, jednak coraz częściej również starsze osoby obserwują u siebie niepokojące objawy na skórze. Może to być powodem przyjmowania leków, które stosowane są przy chorobach serca lub depresji.

Co intensyfikuje objawy łuszczycy?

Często objawy ulegają nasileniu przy osłabieniu organizmu. Może do tego dochodzić po infekcjach bakteryjnych lub wirusowych, a także silne stany zapalne zatok i migdałków. Negatywnie wpływ ma również brak snu, stres, a także alkohol czy papierosy. Silne i intensywne przeżycia także mają tu swoją niechlubną rolę, ponieważ w trakcie zwiększa się produkowanie komórek zapalnych. Należy także uważać na leki, niektóre z nich mogą w tym przypadku szkodzić.

Co dzieje się ze skórą?

Cykl życiowy komórek skóry trwa średnio około 28 dni. W przypadku osób, które cierpią na łuszczycę ten czas ulega znacznemu skróceniu. Mogą to być nawet 4 dni. Układ odpornościowy wysyła sygnał, dzięki któremu te komórki zaczynają bardzo szybko dojrzewać, co sprawia, że starsze nie mają odpowiedniego czasu na to, by się prawidłowo złuszczyć. W ten sposób tworzą się kolejne warstwy martwego i nieestetycznego naskórka, które przypominają twarde łuski.

Jak przeciwdziałać łuszczycy?

Bardzo ważny jest nasz tryb życia. Stres i niewyspanie sprawiają, że objawy mogą się zintensyfikować. Należy więc starać się unikać sytuacji stresogennych. Bardzo ważna jest dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe. Z tego powodu w naszej kuchni powinna się znaleźć oliwa, spora ilość ryb i olej z wiesiołka. Złe działania na naszą skórę mają natomiast tłuste mięsa. To jednak nie

Istotna jest codzienna pielęgnacja naszej skóry. Warto, by nasz żel pod prysznic był specjalnie dostosowany do naszego typu skóry. Przede wszystkim nie powinien zawierać konserwantów i parabenów. W swoim składzie natomiast powinien mieć elementy, które przyczynią się do natłuszczenia i nawilżenia naszej skóry, a także przyspieszą złuszczanie naskórka.

Stosując się do tych zasad możemy zminimalizować nieprzyjemne objawy łuszczycy i cieszyć się normalnym życiem.

Poprzedni artykułKiedy warto pomyśleć o zmianie pracy?
Następny artykułJak zwiększyć sprzedaż w firmie?

1 KOMENTARZ

  1. Moja kuzynka ma łuszczycę i mówiła, że to choroba na całe życie. Ale na szczęście da się maksymalnie zmniejszyć widoczność objawów. A ona to chyba ze dwa lata szukała dobrego lekarza i skutecznych leków, więc nie ma łatwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj