Bluza robocza z kapturem czy bez? Jak wybrać wygodną bluzę roboczą?

1
1536
bluza robocza

Ciepła i wygodna bluza to ważny element garderoby każdego pracownika fizycznego. Zależnie od tego, w jakich warunkach pracujesz, odpowiednio dobrana bluza zwiększy komfort pracy i może sprawić, że mocniej zidentyfikujesz się z firmą.

Dlaczego bluza robocza z kapturem jest taka ważna?

Bluzy robocze z kapturem to wygodny i ważny strój, dedykowany osobom pracujących na halach czy w trudnych warunkach atmosferycznych. Zależnie od rodzaju i specyfiki pracy, bluzy robocze mogą być ocieplane, odporne na czynniki chemiczne, przewiewne, a także z kapturem lub bez.
Oprócz tego, że jest to chyba jedna z najwygodniejszych form odzieży, dobrze skrojona i zaprojektowana bluza może dać pracownikowi poczucie więzi z firmą i sprawić, że będzie czuł się doceniony. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują szeroki wybór bluz i innych ubrań roboczych, między innymi firma Snickers. Spodnie, rękawiczki, a także bluza snickers dostępna jest w wielu kolorach na balticbhp.pl. Taka bluza będzie idealna do pracy na hali czy na zewnątrz, ale dzięki lekkości i pięknemu designowi, możesz z powodzeniem nosić taką bluzę również na co dzień.

Gdzie sprawdzi się ocieplana bluza robocza z kapturem?

Bluzy robocze z kapturem mają zastosowanie w wielu miejscach, takich jak hale, magazyny czy budowy. Zależnie od warunków, bluzy z kapturem mogą mieć różne funkcje. Istnieją specjalne bluzy dla spawaczy, które cechować musi odporność materiału na iskry i nieprzepuszczalność. Takie bluzy muszą być certyfikowane, aby były w pełni bezpieczne.

Do prac w chłodni przyda się bluza polarowa, którą można nosić w niskich temperaturach. Bluza z polarem to najlepsze rozwiązanie w takiej pracy, ponieważ nie krępuje ruchów, jak kurtka, a odpowiednio ogrzana pozwoli pracować wiele godzin w trudnych warunkach.

Do robót drogowych przydadzą się bluzy odblaskowe, posiadające elementy sprawiające, że pracownik będzie widoczny w nocy z dużej odległości. To kwestia bezpieczeństwa – takie elementy garderoby są wymagane we wszystkich pracach, w których na co dzień obcuje się z ciężkimi sprzętami lub w warunkach wzmożonego ruchu – na budowach czy autostradach.

Istnieją różne rodzaje i design bluz roboczych, i wiele zakładów pracy oferuje pracownikom różne ich warianty, zimowe i letnie. Najważniejsze, czym należy się kierować przy wyborze bluzy roboczej, jest jej wygoda, oraz dodatkowe funkcje, które może posiadać.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze bluzy roboczej?

Bluzy robocze, jak zostało już wspomniane, muszą być wygodne – jest to żelazna zasada, która ma pierwszeństwo przede wszystkim innym. Na czym owa wygoda może polegać? Przede wszystkim bluzy robocze z kapturem nie powinny krępować ruchów. Stąd też nie mogą być ani za duże, ani zbyt obcisłe. Bluza robocza powinna posiadać długie rękawy, które ewentualnie można podwinąć, a także ściągacz u dołu oraz, oczywiście, na wykończeniu kaptura.

Bardzo ważną częścią kroju bluzy roboczej jest także kieszeń, lub kilka kieszeni – w pracy fizycznej jest to absolutne minimum, które ułatwia pracę i pozwala na wygodę i optymalizację ruchów.

1 KOMENTARZ

  1. Jak dla mnie kaptur jest bardzo niebezpieczny. Może się gdzieś zahaczyć jak nie jest na głowie np. podczas ewakuacji, jak coś zacznie się dziać. Nie jestem przekonana do Państwa argumentacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj