Co może przewozić firma transportowa?

1
2010
Firma transportowa

Nie raz napotykamy samochody ciężarowe i zastanawiamy się, co ciekawego przewożą. Mogą to być różnego rodzaju asortymenty do sklepów tj. ryby, mięso, produkty chemiczne czy meble. Ogólnie rzecz biorąc, za ich przewóz odpowiedzialne są specjalistyczne firmy transportowe, które mają za zadanie bezpiecznie przewieźć towar; ale czy tylko to? W niniejszym artykule powiemy, co jeszcze może przewozić firma transportowa.

Czym zajmują się firmy transportowe?

Z reguły bywa tak, że firma zajmująca się transportem towarów ma jeden cel – bezpieczny transport ładunku z miejsca pierwotnego do miejsca docelowego. Niemniej jednak należy mieć na uwadze fakt, że zajmuje się ona nie tylko transportem, ale także logistyką. Dodatkowo firma transportowa z rozbudowaną ofertą (jak Fracht) może zapewnić dokładne opakowywanie i przepakowywanie towarów, aby zagwarantować ich bezpieczne przemieszczenie.

Jakie usługi posiadają firmy transportowe?

W powyższej części artykułu zostały przedstawione podstawowe usługi takich firm transportowych, a co jeszcze można znaleźć w ich usługach? Oprócz planowania logistycznego przy transporcie rzeczy oferują też ubezpieczenia cargo. Co to oznacza? Przewożone towary są objęte ochroną ubezpieczeniową. Jeśli towar został uszkodzony w trakcie jego przewozu, klient może dostać odszkodowanie o równowartości sumy ubezpieczeniowej. Dodatkowo zajmują się transportem drogowym, ale także morskim i lotniczym – w przypadkach transportu międzynarodowego.

Osoby, które planują przeprowadzkę, mogą także skorzystać z takich usług, ponieważ firmy transportowe zajmują się też przewozem mebli.

Co może przewozić firma transportowa?

Gdy dowiedzieliśmy się, czym zajmują się firmy transportowe, warto napisać, co konkretnie przewożą. Oprócz mebli i różnych produktów spożywczych mogą także przewozić różne niebezpieczne materiały (ADR) np. substancje żrące, materiały wybuchowe, trujące, łatwopalne. W tym celu specjalistyczne firmy są odpowiedzialne za dokładne opakowywanie ładunków, aby podczas transportu towar nie został uszkodzony i nie spowodował nieprzyjemnych konsekwencji. Kolejnymi ładunkami są materiały ciężkie: samochody, kontenery itp.

Jaki jest limit wagi firm transportowych?

Od lekkich produktów do materiałów ciężkich. Firmy transportowe mogą przewieźć towar o różnej masie, jednakże z pewnymi ograniczeniami. Jakimi? W zależności od rodzaju transportu (drogowego, morskiego, lotniczego) limit jest zróżnicowany. Przy transporcie drogowym limit wynosi około 22 tony (w zależności od kontenera), przy morskim około 20-24 tony, a przy lotniczym około maksymalnie 1 tony (ograniczenie w postaci wysokości towaru do 153 cm i rodzaju samolotu – np. osobowego).

Jakie samochody są wykorzystywane w firmie transportowej?

Jeżeli chodzi o rodzaje samochodów transportowych, to sprawa jest w zasadzie prosta. Przy mniejszych ładunkach są wykorzystywane zwykłe samochody dostawcze, jednakże jeśli mamy do czynienia z materiałami ciężkimi, firmy transportowe wykorzystują samochody ciężarowe.

1 KOMENTARZ

  1. Ja jeszcze dodam, że samochody osobowe też mogą być wykorzystywane. Na przykład do transportu pojedynczych osób (taksówki), chyba że to już inna branża…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj