Jakie zabiegi obejmuje plastyka nosa?

1
2642
twarze kobiet

Nos jest jednym z najbardziej widocznych elementów twarzy, bardzo często patrząc na kogoś, zwracamy uwagę właśnie na niego. W związku z tym wiele osób ma kompleksy na punkcie wyglądu tej części swojej twarzy. Ponadto dosyć częste są różne schorzenia związane z nosem, które mogą utrudniać oddychanie i prowadzić do innych problemów zdrowotnych oraz estetycznych. Do najpopularniejszych należy krzywa przegroda nosowa, której leczenie wiąże się niejednokrotnie z przeprowadzeniem operacji. Jakie możliwości daje plastyka nosa? Kiedy warto zdecydować się na taką operację?

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach plastyki nosa?

Plastyka nosa to bardzo popularny dział medycyny estetycznej. Na korektę nosa decyduje się wiele osób, z bardzo różnych powodów. Często są to względy czysto estetyczne, jednak dla wielu osób jest to sposób na pozbycie się kompleksów, odzyskanie pewności siebie, a nawet rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w swoim życiu. Medycyna estetyczna bowiem wpływa nie tylko na wygląd, ale również na naszą psychikę, dlatego tak ważne jest głęboko przemyślane podejmowanie decyzji o dokonywaniu widocznych zmian w swoim ciele.

Przejdźmy teraz do tego, czym jest właściwie plastyka nosa i jakie w jej ramach zabiegi są oferowane. Przede wszystkim plastyka nosa to np. zmiana kształtu jego końcówki, zmniejszenie lub zwężenia nosa, dopasowanie go do proporcji twarzy, przywrócenie symetrii nosa i prostowanie krzywego nosa. Specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej mogą również sprawić, że pozbędziemy się „graba” ze swojego nosa, czy też „naprawiona” zostanie nasza przegroda nosowa, dzięki czemu wreszcie będziemy mogli głęboko odetchnąć i zapomnieć o wielu problemach zdrowotnych.

Przygotowania oraz przebieg zabiegów plastyki nosa

Każdy zabieg i operacja, które mają na celu zmianę wyglądu nosa, muszą zostać skonsultowane z lekarzem. Kolejnym krokiem jest wykonanie niezbędnych badań, takich jak morfologia krwi, poziom cukru we krwi, obecność wirusa HIV, grupa krwi, poziom APTT oraz INR (wskaźniki krzepliwości krwi). Trzeba również pamiętać o tym, że na 4 tygodnie przed operacją konieczne jest rzucenie palenia, przez minimum 3 dni nie wolno pić alkoholu, a kilka dni przed operacją należy ograniczyć spożywanie czosnku i imbiru. Ważne jest również to, aby odstawić na dwa tygodnie leki zawierające kwas salicylowy, aspirynę i jej pochodne.

Przebieg operacji zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt ma ona dać. W niektórych wypadkach konieczne jest złamanie kości, w innych uzupełnienie szkieletu nosa o fragmenty chrząstek. Chcąc otrzymać dokładne informacje na ten temat, należy zapytać lekarza, który przeprowadza konsultację wstępną.

Rekonwalescencja po plastyce nosa

Zabiegi przeprowadzane w ramach plastyki nosa mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zwykle czas trwania takich operacji waha się pomiędzy 1 a 3 godzinami. Przez około tydzień po operacji twarz jest spuchnięta i obolała. Zdarzają się również zasinienia w okolicach nosa i oczu, które znikają po 2-4 tygodniach. Odrętwienie oraz obrzęki w okolicach nosa znikają zwykle do 3 miesięcy po operacji, jednak końcowy efekt może być widoczny nawet dopiero po roku.

1 KOMENTARZ

  1. Sama zastanawiam się nad zabiegiem nosa, tylko ze względów estetycznych, jednak co obawiam się krytyki ze strony najbliższych, bo jednak nic fizycznie mi nie dolega, tylko szpetnie wygląda… 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj