Jak Polacy kupują w sieci?

1
885
Telefon oraz karta płatnicza

Polscy internauci coraz chętniej robią zakupy w sieci, jednak nie ograniczają się tylko do sklepów, wciąż popularne są serwisy aukcyjne, a coraz częściej wykorzystywane portale ogłoszeniowe. Forma zakupów online robi się zdecydowanie coraz popularniejsza. Jak obecnie wyglądają zakupy w sieci wśród nas Polaków?

Jakie są zalety zakupów w sieci?

Według badanych internautów największe korzyści internetowych zakupów to: oszczędność pieniędzy – niemal 40% z ankietowanych uważa że zakupy w sieci są sporo tańsze niż kupowanie w realu, do zalet zakupów w sieci należy też możliwość kupna rzeczy wyższej jakości oraz takich, których znalezienie w standardowych sklepach jest trudne. Są to np. produkty typu hand made.

Internauci przyznają, że bardzo chętnie podczas zakupów korzystają z porównywarek cenowych, serwisów opinii o produktach, czy zakupów grupowych. Te ostatnie są coraz bardziej popularne, umożliwiają korzystanie z usług dotychczas niedostępnych – luksusowych.

Co lubimy kupować?

Warto tez zauważyć, ze preferencje zakupowe różnią się jeśli weźmiemy pod uwagę kobiety i mężczyzn, panie zwracają uwagę na przyjemność zakupów i oszczędność pieniędzy, zaś panowie uznają udane zakupy za takie, na które mogą poświęcić mniej czasu, w dodatku będą to zakupy z korzyścią i jak najbardziej praktyczne. Co lubimy kupować? Lista jet długa: ubrania, gadżety, książki, zabawki, meble, biżuterię czy perfumy. Wśród mężczyzn dominują sprzęty elektroniczne i motoryzacyjne, ale także modę męską oraz produkty pielęgnacyjne.

Zakupy przez komórkę

Popularność serwisów ogłoszeniowych

Przy analizowaniu trendów na rynku e-commerce nie można pominąć serwisów ogłoszeniowych, z których korzysta już ponad 30% klientów robiących zakupy w sieci. Ogłoszenia w sieci nie są nowością, do najbardziej popularnych przedmiotów sprzedawanych za pośrednictwem ogłoszeń należą artykuły motoryzacyjne czy nieruchomości. Coraz częściej przez ogłoszenia internetowe sprzedawane są ubrania, artykuły RTV i AGD, czy artykuły dla dzieci, a także wiele innych produktów zarówno używanych, jak i nowych, ponieważ wiele sklepów zamieszcza swoje ogłoszenia także na takich stronach.

Zakupy w internecie cieszą się zaufaniem

Sprzedaż internetowa rośnie i będzie wzrastała na pewno w ciągu najbliższych lat, Polacy stają się coraz bardziej ufni, jeśli chodzi o sprzedawanie i kupowanie online. A sklepy nie traktują tego typu sprzedaży jako dodatku do tradycyjnej formy handlu, ale przekonują się, że to obecnie konieczność, bez której nie będą konkurencyjne na rynku. Żadna z firm, która chce zaistnieć, a także utrzymać się na rynku, nie może zignorować faktu popularności sieci, bo wbrew pozorom to właśnie w internecie znajduje się największa ilość potencjalnych klientów.

1 KOMENTARZ

  1. Z moich obserwacji wynika jeszcze, że to kobiety robią cześciej zakupy w sieci. Faceci nie mają cierpliwości i nie chcą czekać – muszę mieć już, teraz. Nie chce im się też czytać dokładnie opisów produktów i potem zniechęcają się jak coś się okaze nie takie, jak oni oczekiwali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj