Jakie książki motywacyjne warto przeczytać? 5 naprawdę wartościowych książek

1
2632
Książki i kubek

Od kilku, a może nawet kilkunastu lat rynek wydawniczy zalewają wprost poradniki i wszelkiego rodzaju książki motywacyjne. Każda z nich ma nam podpowiedzieć jak żyć, jak otworzyć własny biznes i stać się milionerem, jak być szczęśliwym, jak wpływać na innych itd., itp. Większość z nich jest niestety niewiele warta. Którym tytułom wobec tego warto poświęcić swoją uwagę?

”Fastlane Milionera” MJ DeMarco

Pewnie widzieliście już setki tytułów książek, które miały przekonać Was, że po ich przeczytaniu odmienicie swoje życie, założycie niebywale lukratywny biznes i będziecie milionerami w przeciągu roku, no może dwóch. Ta książka taka nie jest, dlatego naprawdę warto ją przeczytać. Wystarczy przejrzeć recenzje znajdujące się w internecie. Autor obala popularne mity na temat tego, w jaki sposób można stać się bogatym, a następnie podpowiada w jaki sposób przewartościować wiele kwestii i ułożyć je w swojej świadomości na nowo tak, aby przyniosły oczekiwane efekty.

książki

”Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie

Niektórzy mogą być zaskoczeni tym, że naprawdę wartościowe książki motywacyjne często są znacznie starsze od nich, a myśli ich autora, który urodził się w XIX wieku, są nadal niesamowicie aktualne. Dale Carnegie pokazuje nam jak cieszyć się życiem i radzić sobie ze zmartwieniami, które jego zdaniem są nałogiem. To dla wielu osób najlepsza książka motywacyjna wszech czasów.

”7 nawyków skutecznego działania” Stephen R. Covey

Ogromny sukces komercyjny tej pozycji stanowi rekomendację samą w sobie. Istotną kwestią jest to, że autor napisał książkę wyciągając wnioski z własnych doświadczeń i dzieli się sposobami, które jemu zapewniły niemały sukces. To bardzo istotne, biorąc pod uwagę fakt, iż wielu trenerów rozwoju osobistego obrało zupełnie odwrotną drogę i wzbogacili się na pisaniu poradników motywacyjnych nie mając dla nich oparcia we własnym doświadczeniu.

”Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” Regina Brett

To książka skierowana przede wszystkim do kobiet. Autorka nie stara się na siłę wmówić nam w jaki sposób powinniśmy postępować, żeby osiągnąć sukces. Właściwie to w ogóle o sukces w tej książce nie chodzi, a raczej o to by być szczęśliwym, doceniać to co w naszym życiu wartościowe i cieszyć się nawet z bardzo drobnych rzeczy. Możemy skorzystać z jej rad, wykonać niektóre ćwiczenia, ale przede wszystkim samo przeczytanie tej książki daje zastrzyk pozytywnej energii i prawdziwy spokój ducha.

”Ale wtopa!” Erik Kessels

Ta książka to sztuka przekuwania swoich porażek w sukces w pigułce. Podtytuł, który brzmi „Jak zmieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek” może nam bardzo wiele powiedzieć na temat zawartości tej pozycji. Takie przewrotne spojrzenie na błędy, które popełniamy może zrewolucjonizować nasz światopogląd, a także sprawić, że wzrośnie nasze poczucie wartości, a do wielu spraw będziemy podchodzi znacznie odważniej.

1 KOMENTARZ

  1. Takie książki mogą nieraz poprawić nastrój i skłonić do bardziej optymistycznego spojrzenia na życie. Ale czy naprawdę pomogą komuś osiągnąć sukces? Tutaj już nie jestem do końca przekonany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj