Suknia ślubna: używana czy nowa?

0
2042
Kobieta w sukni ślubnej

Ślub to uroczystość, na którą wyczekuje każda kobieta – to wyjątkowy dzień, w którym każda z nas chce wyglądać oszałamiająco, a do tego potrzebna jest suknia ślubna. Taka suknia powinna spełniać nasze oczekiwania i zapierać dech w piersiach, jednak znalezienie takiej łatwe nie jest. Pojawia się także pytanie – kupić nową czy jednak poszukać używanej? Co jest bardziej opłacalne?

Suknia ślubna nowa czy używana?

Dzień ślubu i wesela to jeden z ważniejszych momentów w życiu każdej kobiety. W tym dniu wszystkie dziewczyny chcą wyglądać pięknie, niepowtarzalnie. Panny młode poświęcają sporo czasu na wybór sukni, dodatków, butów, welonu, czy makijażu. Nie bez znaczenia pozostaje jednakże kwestia finansowa, koszt samego ślubu i przyjęcia weselnego jest zwykle bardzo duży, dlatego młodzi ludzie coraz częściej chcąc obniżyć nakłady finansowe odkupują używane suknie ślubne. Te wcale nie muszą być gorsze od nowych, tym bardziej, że najczęściej były one założone raz, a zaraz potem odsprzedane.

Dlaczego warko kupić używaną suknię ślubną?

Wiele kobiet mających przed sobą wybór sukni decyduje się na zakup sukni używanej, nie tylko z powodów finansowych, ale również ze względu na możliwość ponownego jej odsprzedania. Rynek sukien ślubnych jest bardzo bogaty i można takie suknie kupić zarówno od osób prywatnych, jak i w salonach sukien ślubnych, gdzie obok nowych ubrań i dodatków są także te używane. Takie używane suknie są często wybierane, bo są szansą na oszczędność, a także ewentualny zarobek, gdy po ceremonii zdecydujemy się ją ponownie odsprzedać. To jednak dość kusząca możliwość.

Kobieta w sukni ślubnej

Gdzie można kupić używaną suknię ślubną?

O ile jeszcze kilkanaście lat temu taka forma nabycia sukni do ślubu była mało znana, to teraz wraz z rozwojem Internetu i coraz większą ilością portali ogłoszeniowych zdobywa bardzo dużą popularność. Odkupienie sukni z ogłoszenia, czy aukcji pozwala oszczędzić pieniądze, jednak jest obarczone ryzykiem – suknia może wymagać przeróbek lub poprawek. To jednak znowu nie jest wielkim problemem, gdyż dobra krawcowa jest w stanie dopasować każdą suknię do sylwetki.

Suknie ślubne trafiające na internetowe ogłoszenia są z reguły o kilkaset złotych tańsze od tych dostępnych w salonach, bywa, że koszt sukni z drugiej ręki to zaledwie 200 zł, ale są i takie kosztujące kilka tysięcy, wszystko zależy od jakości, ceny wyjściowej i stanu sukni. Do sprzedawanych na ogłoszeniach sukien ślubnych bardzo często dołączane są dodatki, welony, czy bolerka, a nawet buty, za które w sklepach trzeba też słono zapłacić.

Używane suknie ślubne są coraz bardziej popularne

Panny młode, dla których koszty ślubu są istotną kwestią coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania – kupowanie używanych sukien ślubnych jest coraz bardziej popularne, a nawet modne. Warto zatem zastanowić się na takim sposobem wyboru weselnego stroju, zanim wybierzemy suknię z salonu za kilka tysięcy złotych. Oczywiście decydując się na zakup używanej sukni i dodatków trzeba bardzo dobrze wybierać pośród ogłoszeń zamieszczonych w internecie. Łatwiej jest też zajść do salonów z takimi sukniami, gdzie będzie można upatrzoną suknię przymierzyć przed zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj