Wyjątkowe kreatywne i edukacyjne zabawki? Mamissima, Noskinoski, Moncziczi, Dadum, Tublu

1
1408
Puzzle z postaciami z bajek

O tym, że dzieci szybko się nudzą wiedzą nie tylko rodzice, ale także producenci zabawek. Niełatwo bowiem tak zająć malucha, by oddał się bez reszty jakiemuś zajęciu. Czy zatem stworzenie zabawek, oryginalnych, dobrze wykonanych i przy tym wszystkim edukacyjnych jest możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy przejrzeć oferty sklepów Mamissima, Noskinoski, Moncziczi, Dadum i Tublu.

Jak wybierać zabawki dla dzieci?

Przede wszystkim wybierając zabawki dla dzieci warto kierować się tym, jak wpłyną one na rozwój pociechy czy sprawią jej radość i czy będą spełniać dziecięce marzenia. Powinny one również uczyć i rozwijać wyobraźnię. Wiadomo także, że zabawki kreatywne i edukacyjne cieszą najbardziej gdy są dobrze wykonane (np. mamissima.pl/zabawki.html), więc nie trzeba obawiać się o ich żywotność, ale także takie zabawki są bezpieczne dla dzieci. Bez znajomość potrzeb i upodobań dziecka trudno jest wybrać dobre akcesoria do zabawy, dlatego warto uczestniczyć w zabawach i pokazać młodemu człowiekowi jak można coś zbudować czy na przykład ułożyć.

Mamissima – nieszablonowe podejście do zabawy

Logo sklepu Mamissima

Sklep Mamissima.pl wyróżnia się nastawieniem na rozwój wyobraźni dziecka i nieskrępowane niczym tworzenie. Z pewnością jest to raj dla dzieciaków, a także dobre miejsce dla rodziców, którzy chcą właśnie rozwinąć wyobraźnię swoich pociech. Dla mniejszych dzieci, które lubią układać znajdą się tu zestawy puzzli w saszetkach marki Mudpuppy, które są również dobrym rozwiązaniem w podróży. Od magnesów w pudełku przedstawiających owoce i warzywa po puzzle z księżniczkami i piratami – wybór akcesoriów do układania w Mamissima jest naprawdę duży.

Dla bardziej kreatywnych pociech jest także propozycja marki Bunchems, która oferuje tuby z kolorowymi rzepami pozwalającymi na stworzenie owadów, zwierzaków lub wszystkich tych stworzeń, o których dziecko często śni a nie występują one w przyrodzie. Warto także wspomnieć o marce Djeco, która proponuje zestawy do samodzielnego stworzenia zawieszek – w zestawach znajdują się także elementy niezbędne do nauki szycia. To oczywiście nie wszystkie zabawki, które oferuje sklep Mamissima, można tam kupić również oryginalne dziecięce instrumenty muzyczne, magnetyczne gry oraz maty edukacyjne.

Noskinoski – kreatywne i oryginalne zabawki

Logo sklepu Noski Noski

Noskinoski.pl oferuje wiele edukacyjnych zabawek stawiając na rozwój dziecka od pierwszych miesięcy jego życia. Maluchy kochają zabawy w wodzie, o czym wie producent Boon Pipes, który stworzył kolorowe rurki do kąpieli, za pomocą których można skonstruować hydrauliczne połączenia. Na uwagę zasługuje także pulpit dyrygenta marki B. Toys, dzięki któremu dziecko może nauczyć się rozpoznawać dźwięki, ale także samemu tworzyć melodie. W dobie królującej elektroniki takie zabawki są wprost bezcenne!

Moncziczi – bajkowy świat na wyciągnięcie ręki

Logo sklepu Moncziczi

Moncziczi.pl to sklep oferujący wiele zabawek, które są w stanie przenieść dziecko do świata wyobraźni lub bajkowej krainy. Nie sposób wprost nie wspomnieć o zestawie artystycznym kreatywny piasek koniki marki Janod – dzięki niemu dziecko może posypać 6 kart przedstawiających koniki specjalnym błyszczącym piaskiem. Stworzone dzięki temu prace można oprawić w ramki i powiesić w pokoju pociechy. Taka zabawa kształtuje zdolności manualne i poprawia koordynację oko – ręka. Na uwagę zasługują tu także karty pamięciowo-naciskowe Pilch, które pozwalają regulować siłę nacisku, z którą mogą mieć problem dzieci z trudnością napięcia mięśniowego.

Dadum – zabawki pomagające odkrywać skarby otoczenia

Logo sklepu Dadum

W sklepie Dadum.pl znajdzie się wiele zabawek przedstawiających zwierzątka, ale także akrobatów i akcesoria otaczającego świata takie jak dziecięca kuchnia czy wózek edukacyjny do nauki chodzenia. Dzięki tym zabawkom dziecko uczy się poznawać elementy rzeczywistości, na przykład wieża na farmie marki Haba pozwala na beztroskie manipulowanie i jednocześnie pokazuje jakie zwierzęta występują w przyrodzie. W sklepie Dadum.pl wiele jest także zabawek, które pozwalają na zabawę w wodzie, uczą rozpoznawać dźwięki i pozwalają rozwinąć się dziecięcej wyobraźni.

Tublu – zabawki kształtujące wyobraźnię i zdolności manualne

Logo sklepu Tublu

W sklepie Tublu.pl jest jasny podział na zabawki dostosowane do wieku dziecka, a także na płeć. Na uwagę na pewno zasługuje tu zestaw Q-BA Maze amerykańskiej firmy MindWare. Pozwala on na skonstruowanie z przezroczystych sześcianów tunelu dla kulek, przy czym sześciany te mogą przybierać dowolne kształty i wyznaczać różnorodne trasy. Zabawka ta uczy dzieci cierpliwości, pobudza wyobraźnię i kształtuje zdolności manualne. Nawet najbardziej niecierpliwy maluch zbuduje prostą konstrukcję i stworzy labirynt dla kulek.

Dlaczego warto kupować zabawki edukacyjne?

Dzieci uczą się nieświadomie poprzez zabawę, nabywają wiedzy o świecie, stają się bardziej pewne siebie i otwarte. Obecnie zabawki nie są nastawione tylko na jedną czynność, którą dziecko stale powtarza. Kreatywne zabawki pozwalają na kształtowanie świata wyobraźni, ale także na odnalezienie się w rzeczywistości. Stawiając na bezpieczne, edukacyjne zabawki jesteśmy w stanie pokazać dziecku elementy życia, pozwolić mu je zmieniać na etapie zabawy.

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiedziałam, że aż tyle sklepów w kreatywnymi zabawkami istnieje, ale to dobrze, tego nigdy za mało, zwłaszcza gdy chodzi o dobro dziecka i jego rozwój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj