Jak wybierać lodówkę z zamrażalnikiem do zabudowy?

1
2921
lodówki do zabudowy

Wiele osób kupując nową lodówkę rozgląda się za modelem wolnostojącym. Są jednak i tacy, którzy wolą zabudować kuchnię, a wraz z nią – całe AGD. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak poszukać na rynku idealnej lodówki z zamrażalnikiem, która nadaje się do zabudowy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Dlaczego warto kupić lodówkę do zabudowy?

Wiele osób zapewne zastanawia się, jakie są plusy i minusy lodówki do zabudowy, a także – czy warto kupić takie urządzenie, czy lepiej postawić na wolnostojące. Przede wszystkim montując urządzenie w szafce otrzymujemy estetyczne wykończenie, dopasowuje się do całego ciągu mebli kuchennych. Niestety koszt takiego urządzenia jest znacznie wyższy niż wolnostojącego, a co więcej – w razie awarii płomień z łatwością może przenieść się na szafki. Powszechnie uważa się, że wybór lodówek do zabudowy jest mniejszy, jednak zerkając na stronę: www.zadowolenie.pl/agd-do-zabudowy/lodowki-z-zamrazalnikiem widzimy, że jest w czym wybierać. Na co więc zwrócić uwagę?

Parametry lodówek

Zarówno kupując lodówkę z zamrażalnikiem do zabudowy, jak i wolnostojącą, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Porównując je można wybrać najlepszy model spośród dostępnych. Najważniejsze z nich to:

  • klasa efektywności energetycznej – to parametr oznaczający ilość zużytej w ciągu roku energii elektrycznej w porównaniu do tej określonej przepisami. Aktualnie obowiązuje klasa: najniższa G, a najwyższa A+++. Najlepiej postawić na jak najwyższą klasę efektywności energetycznej. To korzyść nie tylko ekologiczna, ale i ekonomiczna. Można sporo zaoszczędzić na prądzie, czyli na pieniądzach. Oczywiście sam koszt lodówki jest wyższy, więc warto to dobrze przekalkulować.
  • klasa klimatyczna – okazuje się, że Unia Europejska nakłada jeszcze jedne obostrzenie. Określa temperatury, w jakich pracować może urządzenie o danej klasie. W Polsce są to te stworzone dla klimatu Normalnego (N) – od +16°C do +32°C i Subnormalnego (SN) – +10°C do +32°C. Mamy jeszcze klimat Subtropikalny (ST) +18°C do +38°C i Tropikalny (T) +18°C do +43°C.
  • poziom hałasu – to parametr ważny, zwłaszcza jeśli lodówkę umieszczamy w aneksie kuchennym, a w pokoju śpimy lub po prostu – w małych mieszkaniach. Oczywiście hałas powodowany przez pracę urządzeń też jest sklasyfikowany. Mamy 6 klas. Warto wiedzieć, że za ciche uznaje się lodówki, które wydają dźwięk poniżej 45 dB(A). Ponadto to, co istotne, to fakt, że hałas zależny jest nie tylko od samego urządzenia, ale też tego, jak jest ustawione i jaka jest akustyka w pomieszczeniu, w którym jest postawione.

lodówki do zabudowy

Jakie funkcje powinna posiadać lodówka?

Oczywiście lodówka z zamrażalnikiem do zabudowy powinna spełniać funkcje chłodzenia i mrożenia, jednak dobrze, gdy ma kilka innych funkcjonalnych rozwiązań. Oto najpopularniejsze z nich:

  • system automatycznego odszraniania – dzięki tej funkcji nie trzeba ręcznie rozmrażać chłodziarki. Dzieje się to samo, ponieważ szron ulega skraplaniu, a woda wyparowuje. Wnętrze lodówki wystarczy po prostu przetrzeć.
  • system No Frost – wykorzystuje do mrożenia schłodzone powietrze i usuwa wilgoć z wnętrza urządzenia, co możliwe jest dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza. W efekcie nie musimy martwić się o lód i szron – lodówki się nie rozmraża. Co więcej, w komorze chłodziarki panuje stała temperatura.
  • tryb wakacyjny – dzięki niemu nie musimy wyłączać urządzenia, gdy przewidujemy swoją dłuższą nieobecność, ale nie tracimy na tym, bowiem zmniejszamy zużycie prądu. Lodówka pracuje w stałej temperaturze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj