Park linowy – rozrywka i aktywny wypoczynek dla dorosłych i dzieci

1
3198
park linowy

W ostatnich latach Polacy zaczęli coraz bardziej doceniać aktywne formy wypoczynku. Adrenalina i odpowiednia dawka ruchu pozwalają bowiem na oderwanie się od siedzącego trybu życia, a także umożliwiają pozbycie się negatywnych emocji. Jedną z ciekawszych form wypoczynku może być przejście trasy w parku linowy. To bezpieczny dreszczyk emocji, który spodoba się każdemu.

Zawieszeni ponad ziemią

W dzieciństwie wielu z nas marzyło o tym, by mieć domek na drzewie i latać nad ziemią jak Tarzan. Teraz możemy spełnić to marzenie, nie narażając się na uszczerbek na zdrowiu. Ostatnio miałem okazję przejść park linowy Base Camp w Istebnej i wiem o czym mówię.

Z początku można poczuć się nieco niepewnie, ponieważ znajdujemy się kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią, a nasze życie dosłownie zawieszone jest na kilku centymetrach metalu. Kiedy jednak przekonamy się, że jesteśmy bezpieczni, zabawa zaczyna się na całego. Zaczynamy się wspinać po belkach, przeskakiwać kładki i zjeżdżać tyrolką z dużą prędkością. Żałowałem, że w dzieciństwie nie miałem dostępu do takich atrakcji.

Do zabawy w parku linowym potrzeba siły

Nie da się jednak ukryć, że w przypadku niektórych, bardziej wymagających tras, niezbędna okaże się siła i dobra kondycja. Trudniejsze trasy wymagały ode mnie sporego wysiłku i nieraz pojawiały się na moim czole krople potu. Na szczęście jednak mnie, jak i moim znajomym, udało się przejść całą trasę, co sprawiło nam niemałą satysfakcją. Warto wspomnieć, że po całym dniu czuliśmy, że wszystko jest dla nas już teraz możliwe.

Park linowy w Istebnej

Park linowy to bezpieczna atrakcja dla każdego

Kiedy wybieramy się do parku linowego warto sprawdzić wszystkie niezbędne atesty firmy, która udostępnia nam trasę. W internecie możemy się dowiedzieć, kto wykonywał wszystkie przeszkody i zakładał liny, dzięki czemu możemy zweryfikować, czy wszystko spełnia określone standardy.

Rozrywka dla dzieci i dorosłych w parku linowym

Park linowy to rozrywka dla osób w każdym wieku. Do wszystkich można dopasować taką trasę, która będzie w zasięgu jego możliwości i sprawi mu wiele radości. Taki aktywny wypoczynek to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną w oryginalny sposób. Warto zaszczepić u swoich dzieci chęć przezwyciężania własnych słabości i miłość do aktywności fizycznej. Dzięki temu na pewno częściej będą wyłączać komputer i bawić się w sposób, które jest zdrowszy dla ich prawidłowego rozwoju.

Park linowy w Istebnej

Park linowy jako pomysł na wyjazd integracyjny

Tego rodzaju atrakcja będzie świetnym uzupełnieniem wyjazdu integracyjnego. Na pewno osoby, które na co dzień pracują razem przy różnych projektach będą się wzajemnie dopingować przy pokonywaniu kolejnych przeszkód, a radość z ich pokonania będzie radością całej grupy. Na pewno jeszcze długo po takim wyjeździe wszyscy pracownicy będą miło wspominać poszczególne sytuacje, które miały miejsce kilka metrów nad ziemią.

1 KOMENTARZ

  1. Byłam w tym parku! W tym i na Równicy, w Ustroniu. W sumie ilość tras jest chyba w tych obu parkach podobna, ale w Istebnej jest jedna bardzo trudna trasa. Jednego odcinku nie udało mi się samej przejść, pomógł mi jeden z pracowników, który wszystkich pilnował. Ale nie musiał mnie ściągać, więc to duży sukces 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj