Zlecamy transport drogowy – jak znaleźć dobrą firmę transportową?

0
3124
Zlecamy transport drogowy

Współczesny handel oparty w sporej mierze jest na usługach transportowych.  Aby nasz biznes przynosił oczekiwane zyski towary muszą być dostarczane szybko, sprawnie i w rozsądnej cenie. W innym wypadku tracimy klientów, pieniądze i reputacje. Warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej, by nie wpędzić się w kłopoty i być zadowolonym z wykonanych usług.

Dobra firma transportowa to nowy sprzęt wysokiej jakości

Tym, co powinniśmy sprawdzić w pierwszej kolejności, jest tabor, którym dysponuje firma. Przede wszystkim powinny być to samochody znanych i cenionych marek, ale to jeszcze nie wszystko. Cała flota musi być możliwie jak najmłodsza, a także poddawana regularnym przeglądom przez licencjonowane serwisy. To daje nam już pierwszą gwarancję, że nasz towar dotrze na czas na miejsce. Taką flotą na pewno może się pochwalić ceniona firma transportowa Fracht, która działa na rynku od ponad 20 lat i stała się wzorem dla konkurencji.

Wygodne formy załadunku w firmie transportowej

Towary mają różne gabaryty i z tego powodu powinniśmy sprawdzić, czy firma, której chcemy powierzyć ich transport posiada odpowiednie naczepy, które umożliwiają załadunek z tyłu, góry, a także z boku. Dzięki takim możliwościom nasz towar nie zostanie uszkodzony w czasie niewłaściwego pakowania, co przecież także ma ogromne znaczenie. Na to więc także powinno się zwrócić szczególną uwagę.

Ważna jest dobra komunikacja z firmą

Klienci w dzisiejszych czasach chcą mieć nieustanną kontrolę nad swoim towarem. Samochody dobrej firmy transportowej muszą więc być wyposażone w nadajniki GPS, a także  w odpowiednie systemu komunikacji, dzięki czemu lokalizacja towaru będzie znana zawsze dla firmy, jak i przedsiębiorcy, który wysyła lub oczekuje towaru. To daje poczucie kontroli oraz spokoju dla jednej i drugiej strony.

Samochód ciężarowy

Wysoce wykwalifikowani kierowcy

Sprzęt to jednak nie wszystko. W transporcie, jak w większości innych usług, najważniejszą rolę odgrywa człowiek. Warto dowiedzieć się, jacy kierowcy jeżdżą w firmie, którą sprawdzamy. Powinni mieć oni duże doświadczenie nie tylko na trasach krajowych lecz także zagranicznych. Niezbędne okażą się ponadto szkolenia z bezpiecznej jazdy, a także z prawa europejskiego. Istotne jest także posiadanie wszelkich ważnych uprawnień i licencji.

Dobre opinie o firmie transportowej mają duże znaczenie

Wreszcie powinniśmy się oprzeć na opiniach, jakie pojawiają się na temat danej firmy. Jeśli działa ona od lat, to powinna wyrobić sobie w tym czasie odpowiednią renomę i zdobyć rzeszę klientów, którzy są  w stanie wskazać jej mocne i słabe strony. Warto pytać innych przedsiębiorców o opinię na temat danej firmy, ponieważ może ona rozwiać nasze wątpliwości.

Co z ceną za usługę transportową?

Cena jest oczywiście ważna, ponieważ zbyt wygórowana stawka sprawi, że transport naszego towaru okaże się nieopłacalny. Nie powinien być to jednak główny czynnik, którym kierujemy się przy wyborze. Często najtańsze z firm oszczędzają na jakości swoich usług, więc nie możemy zbytnio ufać tym, których cena jest przesadnie niska. Powinniśmy w pierwszej kolejności stawiać na bezpieczeństwo i terminowość, ponieważ w dłuższej perspektywie to właśnie okazują się najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj