Wyposażenie kuchni. Sprawdź o czym należy pamiętać przy jej aranżacji

1
7809

Jest to problem na który napotyka nie jedna kobieta. Wybór wyposażenia kuchni musi być dokładnie przemyślany. Przy przygotowywaniu się do jej aranżacji najlepiej kierować się tym, co jest w niej niezbędne, a bez czego można się obejść. Do przygotowania ogólnego zarysu trzeba przystąpić odpowiednio wcześniej i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. W poniższym artykule podpowiadamy o czym należy pamiętać przy wyposażeniu kuchni.

1. Jak ustawić meble w kuchni?

Przy wyposażeniu kuchni bardzo duże znaczenie mają odległości pomiędzy szafkami i sprzętami AGD. Jest to o tyle ważne, gdyż odpowiednio wymierzone odległości pozwolą swobodnie z nich korzystać. Istotne jest także właściwe zagospodarowanie miejsca na podstawowe rzeczy, to znaczy aby np. zmywarka była ulokowana w takim miejscu abyśmy mogli bezpośrednio po umyciu naczyń, włożyć je na swoje miejsce, nie biegając przy tym po całej kuchni. Bardzo pomocnym źródłem inspiracji na wyposażenie kuchni jest homebook.pl (http://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia). A podpowiedzi związane z aranżacją zawsze są w cenie.

Kuchnia w stylu nowoczesnym

2. Jakość sprzętów w kuchni ma znaczenie

W takim przypadku jak kuchnia nie powinniśmy oszczędzać, szczególnie na sprzętach. Meble powinny być solidne, odporne na zabrudzenia, a sprzęty AGD powinny być wyższej klasy. Pozwoli nam to dłużej cieszyć się ich użytkowaniem i nie musieć co chwilę zawozić je do serwisu. Ostatecznie takie ciągłe naprawy mogłyby wyjść nam nawet drożej.

Aranżacja kuchni nowoczesnej

3. Jak zorganizować miejsce w kuchni?

Pomieszczenie przeznaczone na kuchnię, powinno być odpowiednio zagospodarowane. Korzystając z nowoczesnych propozycji, możemy wszystkie nasze naczynia i przypory schować w kilku miejscach. Nie musimy już biegać po całej kuchni, aby schować jeden garnek. Dzięki nowatorskim pomysłom wszystko możemy schować w obszernych, dobrze zabezpieczonych szufladach. Dzięki temu spędzamy mniej czasu na zbędne krzątanie się po kuchni bo wszystko możemy mieć w jednym miejscu. Zaoszczędzamy przy tym nie tylko na czasie, ale i na przestrzeni.

Aranżacja kuchni w ciemnych barwach

4. Kuchnia powinna być urządzona praktycznie

Pierwszą nadrzędna zasadą jest to, że kuchnia ma być funkcjonalna i wygodna. Dopiero na drugim miejscu plasują się względy estetyczne. Oczywiście nie oznacza to, że meble do kuchni mają być brzydkie. Absolutnie, kuchnia może być praktyczna i ładna. Musi być również bezpieczna. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, producenci mebli kuchennych w większości swoich projektów, zastosowali blokady w szafkach, utrudniających dostęp małych rączek do np. ostrych narzędzi. Najważniejsze to mieć dobry pomysł na ustawienie poszczególnych elementów.

Kuchnia klasyczna

5. Kuchnia w stylu minimalistycznym

W dzisiejszych czasach panuje moda na kuchnię w stylu minimalistycznym czyli im mniej tym lepiej. Nie należy szaleć z kolorami. To miejsce do przygotowywania posiłków, zatem nie należy przesadzać. W kuchni najlepiej pasują jasne odcienie, które nadają jej subtelności i optycznie ją poszerzają.

Świetnie sprawdzą się ciepłe kolory jak beżowy, morelowy, brzoskwiniowy czy elementy brązu. Jeśli jednak ktoś się uprze przy intensywnych odcieniach, to najbezpieczniej będzie zastosować kolor zielony lub pomarańczowy. Najważniejsze to nie przesadzać. W kuchni ma panować ład i porządek. I to jest główna kwestia jaką należy się kierować.

1 KOMENTARZ

  1. Ikea ma świetne systemy do przechowywania w kuchni. Nawet jak mamy meble na wymiar czy z gotowe z innego sklepu, to pewnie można do nich dopasować te wszystkie wewnętrzne półki. A to naprawdę się sprawdza, mi ułatwiło utrzymywanie porządku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj