Chirurgia plastyczna – dla kogo?

0
1785
Zabiegi chirurgii plastycznej

W obecnych czasach, kiedy to panuje wszechobecny kult młodości, nie ma chyba osoby, która nie pomyślałaby chociaż przez chwilę o tym, co chciałaby zmienić w swoim wyglądzie. Zmusza się nas do myślenia, że tylko duże piersi są seksowne, że tylko pełne usta są ładne, że trzeba mieć nieskazitelną cerę. Nie ma miejsca na żadne odstępstwa od normy. Wiele osób ulega wpływowi mediów i decyduje się na operację plastyczną. Tylko czy każdy z nas może się takiemu zabiegowi poddać?

Jakie są wskazania medyczne do chirurgii plastycznej?

Istnieje grupa zabiegów, która w znaczny sposób może ułatwić życie pacjentowi. Przykładowo na stronie clinicforyou.com/pl znajdziemy takie operacje plastyczne, które nie są zwyczajną fanaberią. Nie mają one żadnego wpływu na nasz wygląd, a wskazania co do nich są jedynie zdrowotne. Jakie to są zabiegi?

Operacja plastyczna dla poprawy jakości życia

Na poprawę jakości życia wpływ ma wiele zabiegów. Głównie jest to laserowe leczenie nietrzymania moczu (objawy można zminimalizować o 75-90%), laserowe obkurczanie pochwy, leczenie chrapania, leczenie hemoroidów, leczenie nadpotliwości czy leczenie żylaków. Te zabiegi można przypisać do zabiegów ze wskazań zdrowotnych i jak wszystkie, trzeba je najpierw dokładnie omówić ze specjalistą.

Operacja plastyczna dla poprawy kondycji psychicznej

Poza zabiegami, które z znacznej mierze wynikają z kompleksów i niskiej samooceny (powiększanie biustu, lifting, korekta nosa, korekta uszu itp.) istnieje coś, co utrudnia normalne funkcjonowanie mężczyznom. Ginekomastia to nadmiar tłuszczu i tkanki piersiowej w okolicy klatki. Taka przypadłość obniża jakość życia mężczyzn i źle wpływa na ich kondycję psychiczną. Szacuje się, że dotyka to 40-60% mężczyzn. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i szybko wraca się po nim do codziennej aktywności.

Ginekomastia efekty

Jakie są przeciwwskazania do operacji plastycznych?

Każdy zabieg czy operacja niosą ze sobą ryzyko powikłań. Istnieje też spora grupa osób, u których nie można ich wykonać stale lub czasowo. Do wykonania operacji plastycznej nie zakwalifikują się osoby, które cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, tj. niewydolność serca, znaczne nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca). Wykluczające są również choroby krwi – zaburzenia krzepnięcia, małopłytkowość; choroby układu oddechowego – astma; choroby psychiczne – depresja, nerwica, histeria, psychoza.

O czym warto rozmawiać z lekarzem?

Lekarzowi bezwzględnie trzeba powiedzieć o wszelkich alergiach i uczuleniach, przewlekłych chorobach, przebytych operacjach, zakażeniach i infekcjach, chorobach psychicznych. Może to mieć wpływ na podjęcie decyzji o operacji i leczeniu. Niektóre choroby mogą tylko odwlec w czasie operację plastyczną, tak jest na przykład w przypadku nadciśnienia tętniczego, które leczone nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, ale wszystkim należy poinformować lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj