3 przydatne wskazówki jak szybko sprzedać auto

2
2593
niebieski Mercedes

Rzadko zdarza się, abyśmy używali jednego samochodu aż do momentu kiedy ten całkowicie odmówi nam posłuszeństwa. Zazwyczaj już po kilku, czasami po kilkunastu latach zastanawiamy się nad wymienieniem go na nowy model. Wtedy też pragniemy sprzedać nasze używane auto w jak najbardziej atrakcyjnej cenie, a także w możliwe najkrótszym czasie. Jak zatem zadbać o to, aby taka transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo?

Ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz plan działania

Jak znaleźć kupca, jak ustalić kwotę sprzedaży, która usatysfakcjonuje obie strony? Jak zamieścić ogłoszenie, by było atrakcyjne dla ewentualnej osoby zainteresowanej? Być może jest to zadanie niełatwe, ale z pewnością nie niemożliwe. Należy jednak przy tym pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym sprzedaż auta w miarę krótkim czasie będzie jak najbardziej możliwa do zrealizowania. Zdecydowanie trzeba się umieć do tego przygotować i odpowiednio zaprezentować swoje auto, by było ono atrakcyjne i zauważone wśród innych ogłoszeń tego typu.

Jak ustalić cenę samochodu?

Pamiętajmy, że wycena auta powinna być rzetelna i sprawiedliwa. Jeżeli zażądamy zbyt dużo, ciężej będzie nam znaleźć kupca. Spójrzmy zatem obiektywnym okiem na nasz samochód, weźmy pod uwagę czynniki takie jak ewentualne stłuczki, które zostawiły na pojeździe trwały, choć może niewidoczny gołym okiem ślad, przebieg, garażowanie lub jego brak, kwestię pierwszego właściciela.

Zwróćmy również uwagę na podobne auta wystawione na ogłoszeniach w internecie i sprawdźmy ceny, które ustalili ich właściciele. Niech to nie będzie jednak jedyna rzecz, jaką będziemy się kierować. Cenę możemy także odrobinę zawyżyć, mając na uwadze ewentualne z niej zejście na wyraźną prośbę osób poważnie zainteresowanych kupnem pojazdu.

Wnętrze samochodu

Jakie zdjęcia zamieść w ogłoszeniu?

Przed wystawieniem zdjęć auta na ogłoszenia internetowe, z których najwygodniej jest w tym przypadku korzystać, zadbajmy o to, aby pojazd był wyczyszczony zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Same fotografie zróbmy z kolei, w miarę możliwości trochę lepszym aparatem, unikając raczej zdjęć cykanych naprędce telefonem.

Pamiętajmy o tym, aby ująć samochód z każdego boku, nie zapominając także o jego detalach, które mogłyby zainteresować potencjalnych kupców. Sprawmy, aby widać było wszystkie jego zalety, lecz starajmy się także nie ukrywać widocznych przy późniejszym oglądaniu auta wad. Im więcej zdjęć zamieścimy przy ogłoszeniu i im więcej części naszego pojazdu one pokażą, tym większe powinno być także zainteresowanie samochodem.

Gdzie wystawić ogłoszenie sprzedaży auta?

Szybka sprzedaż auta kojarzy się zazwyczaj z wystawieniem pojazdu na najbardziej popularne ogłoszenia motoryzacyjne, odwiedzane każdego dnia przez tysiące użytkowników. Nie ograniczajmy się jednak do jednych konkretnych portali. Wystawmy ofertę sprzedaży na kilku z nich, zapewniając sobie tym samym większą pewność, że zainteresowana osoba trafi akurat na nasz samochód.

Wypełnijmy bardzo dokładnie wszystkie pola, które zawierać powinny parametry i cechy pojazdu, nie utajniajmy żadnych informacji, opiszmy rzeczywisty stan samochodu, aby nie wprowadzać potencjalnych klientów w błąd. Podajmy także aktualny numer swego telefonu, żeby w razie potrzeby każda zainteresowana osoba mogła się bez problemu do nas dodzwonić.

Stosując się do każdej z tych rad zwiększamy swoje szanse na szybką i sprawną sprzedaż swojego samochodu i tym samym kupno nowego, wymarzonego wozu.

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze lepiej trochę zawyżyć cenę auta, żeby mieć potem z czego schodzić. Wtedy i my jesteśmy zadowoleni i kupujący. No i podstawą przy ogłoszenia są dobre zdjęcia. Lepiej też wyczyścić auto, nikt nie chce kupować brudasa.

  2. Z wystawianiem na sprzedaż nie ma teraz większych problemów, portali gdzie można to zrobić jest dużo, a te często odgórnie wymagają wypisania wszystkiego, co najważniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj