Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Zalety i wady depilacji laserowej

0
1897
kobiece gładkie nogi

Każda kobieta wie, że golenie nóg i innych części ciała z niechcianego owłosienia bywa kłopotliwe, męczące, a często także bolesne i wywołujące silne podrażnienia. Dla wielu osób doskonałym i długotrwałym rozwiązaniem okazuje się być depilacja laserowa. Jak jednak z nią jest? Czy rzeczywiście działa? Jakie są jej zalety, a jakie wady? Czy każdy może zdecydować się na ten rodzaj depilacji?

Na czym polega depilacja laserowa?

Czym właściwie jest depilacja laserowa i jak ona działa? Mówiąc najprościej przy użyciu lasera wytwarza się światło. Przenika ono w głąb skóry, prosto do mieszków włosowych, gdzie jest pochłaniana przez melaninę. Dodatkowo oprócz światła, laser wytwarza także ciepło, które po zetknięciu się z cebulką włosa, niszczy ją, a także uszkadza skórę wokół cebulki, co znacząco utrudnia bądź uniemożliwia odrośnięcie.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Warto teraz wspomnieć o skuteczności i to czy zabieg depilacji laserowej ma trwałe konsekwencje czy tylko czasowe. Warto zaznaczyć od razu – depilacja laserowa jest jedyną znaną metodą na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Trzeba też przyznać, że kilka tygodni po zabiegu włoski odrobinę odrastają, jednak po jakiś czasie wypadają. Często zaleca się także zabiegi utrwalające mniej więcej raz do roku. W ten sposób można łatwo pozbyć się owłosienia z praktycznie każdej części ciała, także z miejsc wrażliwych i intymnych.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Teraz warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście depilacja laserowa jest tak bardzo bezpieczna. Laser nie kojarzy się nam z niczym dobrym, a już szczególnie z niczym bezpiecznym, szczególnie gdy mowa jest o „wypalaniu” włosów. Rzecz jasna nie ma się czego obawiać, jest to w pełni bezpieczne dla człowieka, a laser działa wyłącznie powierzchniowo i nie wnika głębiej w skórę. Nie wywołuje też podrażnień, więc osoby o takiej skórze nie muszą się niczego obawiać.

Zabieg depilacji laserowej

Zalety i wady depilacji laserowej

Każda metoda ma swoje wady i zalety. O zaletach było już sporo, przede wszystkim jest to zabieg stały i bezbolesny, choć może to zależeć od indywidualnych preferencji i wrażliwości. Jest bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, choć pierwsze zabiegi mogą wiązać się z dyskomfortem i swędzeniem skóry, które mijają po jakimś czasie. Lepiej też sprawdza się w przypadku osób o jasnej karnacji skóry, mające ciemne owłosienie. Osoby o ciemniejszej skórze powinny unikać zabiegów depilacji laserowej, z powodu zbyt dużej ilości melaniny w skórze.

Do wyraźnych wad tego sposobu depilacji należy za to wymienić przede wszystkim to, że aby zabieg był skuteczny, należy go jednorazowo powtórzyć kilka razy, zazwyczaj są to dwie-trzy sesje. Do tego uczucie szczypania i pieczenia także może być niezbyt przyjemne, ale mija po jakimś czasie. Ważne jest również to, by przed zabiegiem usuwania włosów należy nie opalać skóry i unikać podrażnień, co wiąże się też z unikaniem depilacji mechanicznej przynajmniej na kilka tygodni przed zabiegiem.

Jeszcze jedną wadą wartą wspomnienia jest cena. Zabieg laserowego usuwania włosów może kosztować nawet kilkaset złotych.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Wcześniej zostało już wspomniane, że osoby o ciemnej karnacji skóry nie powinny decydować się na depilację laserową. To samo dotyczy się tych o jasnym owłosieniu, ponieważ laser wówczas może nie być wystarczająco skuteczny. Poza tym zabieg laserowego usuwania włosów niewskazany jest dla osób z chorobami skóry, jak łuszczyce, bielactwo, opryszczka. Kobiety w ciąży także powinny zapomnieć o tym zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj