Jak romantycznie i ze smakiem spędzić czas w Beskidach?

1
2223
Romantyczny weekend w Beskidach

Góry są piękne o każdej porze roku i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Beskidy są lubiane przez wielu miłośników gór, ponieważ tutaj można znaleźć ciszę i spokój. Kameralny klimat sprzyja romantycznym podróżom. Zakochane pary często decydują się nawet na zorganizowanie wesela w Beskidach. Co warto tutaj robić? Jak spędzić czas we dwoje w górach?

1. Gdzie warto zjeść w Beskidach?

Kameralny weekend we dwoje nie może się obejść bez dobrego jedzenia. Gdzie takie dostaniemy? Restauracja Hotel Złoty Groń (www.hotelzlotygron.pl/gastronomia/restauracja) to przykład romantycznej lokalizacji i smaku. Położenie obiektu na szczycie góry połączone z nowoczesną polską i europejską kuchnią to gwarancja udanej kolacji we dwoje. Widoki za oknami sprawią, że docenimy kameralną atmosferę tego miejsca, ale i piękno Beskidów.

2. Romantyczna wędrówka po górach?

Aktywne spędzenie czasu we dwoje ma same zalety. Jakie? Spędzamy ten czas razem, mamy szansę, żeby sprawdzić się w ekstremalnych warunkach, jest czas, żeby spokojnie porozmawiać. Ruch przyczynia się także do wydzielania hormonów szczęścia, a to chyba niepodważalny argument, żeby zabrać ukochaną w góry. Nie mówiąc już o tym ile kalorii można spalić podczas takiej całodziennej wędrówki, ale o tym lepiej kobiecie nie wspominać, jeśli wyjazd ma być udany.

Romantyczny weekend w Beskidach

3. A może wyjazd zimą?

Zima w górach jest przepiękna i daje możliwość skorzystania z charakterystycznych dla tego regionu atrakcji, czyli nart i snowboardu. Wybierając Beskid Śląski możemy zdecydować się m. in. na Kompleks Zagroń Istebna czy dobrze wyposażony Ośrodek Narciarski Złoty Groń. Osoby, które nie potrafią jeździć na nartach nie muszą o nic się martwić. W sezonie organizowane są specjalne szkoły jazdy na nartach, więc wszystkiego można nauczyć się na miejscu.

4. Romantyczny wyjazd latem?

Latem również jest co robić w górach, szczególnie jeśli prowadzi się aktywny tryb życia. W Beskidach jest Kompleks Sportowo-Rekreacyjny na Zaolziu, gdzie można poćwiczyć, pograć w piłkę, wypożyczyć kije do Nordic Walking itp. Można też wziąć rowery i wyruszyć na wycieczkę, bo szlaków rowerowych tutaj nie brakuje, zarówno dla początkujących, jak i tych zaawansowanych. Jeśli natomiast nie chcemy wypożyczać rowerów, możemy skorzystać ze szlaków spacerowych (Niebieski – szlak im. J. Kukuczki czy Czerwony – Beskidzka Ścieżka Planetarna).

5. A może weekend w Base Camp?

Wybierając się w Beskidy możemy skorzystać z bogatej oferty Base Camp Istebna. Na co możemy się zdecydować? Dla osób, które zawsze lubiły grać na komputerze w strzelanki, dostępny jest paintball. Ponadto, możemy zdecydować się na park linowy, gdzie do przejścia jest kilka tras, od łatwej po naprawdę trudną. Oprócz tego, są także marsze na orientację, tory przeszkód i organizowane wycieczki rowerowe. Jak widać, Beskidy oferują szereg atrakcji nie tylko dla zakochanych par. Może dlatego ci, którzy pojawią się tu raz, chętnie znów wracają w góry.

1 KOMENTARZ

  1. Uwielbiam Beskidy! Mam też to szczęście, że mam tam „rzut beretem”. Najczęściej jeżdżę do Szczyrku, Brennej, Wisły i Ustronia, rzadziej do Istebnej. Uważam, że w Beskidach można świetnie spędzać czas i latem, i zimą (oczywiście, jak ktoś uprawia sporty zimowe). Poza tym – jest tam bogata baza noclegowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj