Jakie narzędzia do warsztatu samochodowego? Sprawdź, co jest niezbędne!

3
17079
wybierając sprzęt do warsztatu nie sugeruj się jedynie ceną, ale też jakością

W ostatnich czasach coraz więcej ludzi decyduje się na porzucenie obecnego stanowiska pracy i otwarcie własnej działalności gospodarczej. Idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy interesują się motoryzacją i mają w tej dziedzinie spore doświadczenie może okazać się warsztat samochodowy. Czy warto go założyć? Co powinno się w nim znaleźć? Podpowiadamy, jakie narzędzia należy kupić do warsztatu samochodowego, by maksymalnie ułatwić sobie pracę i zwiększyć dochody.

Narzędzia do warsztatu samochodowego – jakie?

Dla większości osób samochód stanowi jeden z najważniejszych przedmiotów codziennego użytku. Stan polskich dróg, jak i częste nabywanie pojazdów z drugiej ręki sprawiają, że auta często się psują i należy oddać je do wyspecjalizowanych warsztatów samochodowych. Biorąc pod uwagę ilość kierowców w Polsce, będąc właścicielem warsztatu, na pewno nie będziemy narzekać na brak zajęcia. Jednakże pomimo naszych wysokich kwalifikacji, samymi rękami nie jesteśmy w stanie nic zdziałać.

Zakładając swój warsztat samochodowy, przede wszystkim trzeba zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Należy gruntownie przemyśleć, jakiego typu narzędzia będą nam potrzebne. Oczywiście jest to uzależnione od rodzaju warsztatu i od tego, czym konkretnie się zajmujemy. Niemniej jednak istnieje kilka rzeczy, które są niezbędne w każdym warsztacie, niezależnie od zakresu świadczonych przez niego usług.

Komplet kluczy będzie niezbędny

Jak z pewnością wszystkim wiadomo, atrybutem każdego mechanika jest kompletny zestaw kluczy. To podstawowe narzędzie, którym posługiwano się już od początków funkcjonowania tegoż zawodu, dlatego też nie może ich zabraknąć w Twoim warsztacie. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w podstawowe urządzenia, dzięki któremu można wykonać najprostsze czynności. Konieczny więc jest zakup lutownicy, wiertarki, wiertarki udarowej, a także różnego rodzaju śrubokrętów, śrub i tym podobnych rzeczy.

Zestaw narzędzi

Podnośniki konieczne do pracy przy samochodzie

W warsztacie nie mam mowy o dobrej i solidnej pracy, jeśli nie znajdą się w nim podnośniki jedno i dwukolumnowe. Urządzenia te pozwalają na łatwiejszy dostęp do podwozia auta, dzięki czemu można uniknąć niewygodnego kładzenia się pod samochodem. Ponadto są niezwykle przydatne, gdy nasz warsztat oferuje wymianę ogumienia oraz diagnostykę geometrii kół.

Meble warsztatowe, żeby utrzymać porządek

W celu ułatwienia sobie pracy i szybkim odnalezieniu odpowiednich przyborów, warto zainwestować w przyzwoite meble. Przydatne będą więc wszelkiego rodzaju skrzynki na narzędzia, szafki na kółkach, które umożliwią szybkie odnalezienie niezbędnych narzędzi i pozwolą na ich funkcjonalne składowanie.

Kanał do kontroli pojazdów

Choć to nie narzędzie, to powinien on znajdować w każdym dobrym warsztacie samochodowym. Kanał jest niezbędny do skontrolowania podwozia samochodu, czy przejrzeniu silnika od dołu. Jeśli nasz warsztat zajmuje się przeglądami sprawności pojazdów, powinniśmy zadbać o to, by posiadał przestrzenny kanał, umożliwiający swobodne przemieszczanie się pod samochodem.

3 KOMENTARZE

  1. Dokładnie, wszystkiego rękami nie zdołamy zrobic. Potrzebna jest pomoc maszyn. Przejechałem się na zakupie używanych do warsztatu – same awarie, problem z częściami. Teraz mam sprzęt od Nortec i wszystko świetnie śmiga. Mają serwisy w całej Polsce, więc w razie problemów można się zgłosić.

    • Ja również posiadam od nich sprzęt ! Wyposażyłem w nie 3 swoje warsztaty. Dobra jakość maszyn, wszystko działa jak należy. Polecam!

  2. No ja nie umiem wyobrazić sobie swojego warsztatu bez podnośnika (mam nożycowy i dwukolumnowy) bez montażownicy, bez wyważarki. Sprzet kupuje od marki Nortec i od lat jetsem zadowolony jakoscia. Naprawde dobrze sie sprawdza, a jak juz cos robic to dobrze i z klasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj