Wybieramy niebanalne akcesoria kuchenne dla dzieci

0
2044
Dziecko robiące ciasto

Niebanalne akcesoria kuchenne to często jedyny sposób, by zachęcić niejadka do jedzenia. Kolorowe kubki, talerzyki z bohaterami ulubionych bajek, praktyczne lunchboxy to oferta skierowana nie tylko do najmłodszych, ale również do ich rodziców. Jakie więc akcesoria kuchenne dla dzieci warto wybrać? Podpowiadamy.

Jak wybrać odpowiednie akcesoria kuchenne dla dzieci?

Przybory kuchenne, z których będą korzystać najmłodsi, powinny być przede wszystkim dla nich bezpieczne. Takie akcesoria dla dzieci muszą być dostosowane do rozmiaru dziecięcych rączek i preferencji dzieci. W dodatku są one atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu mali użytkownicy chętnie z nich korzystają. Warto zadbać o takie akcesoria kuchenne już od najmłodszych lat. Dzieci chętniej będą uczyły się jak posługiwać się sztućcami i prawidłowo jeść, jeśli wybrane przybory będą przyciągały ich uwagę.

Akcesoria kuchenne dla małych dzieci

Kiedy dziecko już samodzielnie siedzi i zaczyna samodzielnie jeść, dobrze by było sprawić mu zestaw składający się z miseczki, talerzyka z przegródkami i bezpiecznymi dla malucha sztućcami. Szczególnie atrakcyjne dla małych dzieci mogą być talerzyki, które podzielone będą na kilka „stref”, w których będzie można umieszczać oddzielnie owoce, warzywa, mięso itp. Dzięki temu maluch otrzyma niemal cały posiłek na jednym talerzu. Bardzo ważne jest też wybranie odpowiednich sztućców, którymi dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Zazwyczaj są to łyżeczki i widelce przeważnie wykonane z tworzyw sztucznych. Do tego należy dopasować jeszcze kubeczek z ustnikiem, by podczas samodzielnego picia dziecko nie wylało na siebie napoju. Obecnie dosyć popularne są kubki z pochyłym brzegiem, które pozwalają zrezygnować z tradycyjnego ustnika.

Akcesoria kuchenne dla większych dzieci

Dzieci, które jedzą już samodzielnie, same mogą wybrać sobie zestawy kuchenne. Najczęściej są to talerze, miski i kubki z bohaterami ulubionych bajek. Na tym jednak wybór akcesoriów kuchennych się nie kończy. Większe dzieci, które chodzą już do szkoły, najczęściej zabierają tam ze sobą przekąski na drugie śniadanie. Te mogą być przechowywane w specjalnych lunchboxach z przegródkami. Wiele z nich ma dołączone w zestawie sztućce. Dostępne są nawet specjalne pojemniki na niektóre owoce. Tak jest na przykład z bananem, który można schować do specjalnego pojemnika, aby ten nie zniszczył się w plecaku.

Dziecko robiące ciasto

Akcesoria kucharskie dla dzieci

Dzieci mogą także pomagać w kuchni, a do tego niezbędne są akcesoria kucharskie. Popularne są zestawy do pieczenia muffinek dla dzieci składające się z foremek, szpatułki i narzędzi do dekorowania babeczek, ale też drewniane akcesoria kuchenne dla maluchów, wśród których znajdują się trzepaczki do jajek, łyżki różnych wielkości, wałek do ciasta, tłuczek, a nawet mini stolnica. Dzięki temu najmłodsi mogą nauczyć się pomagania w kuchni i prawdopodobnie chętniej będą później spożywać posiłki, w których przygotowaniu sami aktywnie brali udział.

W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć wiele ciekawych propozycji akcesoriów kuchennych dla dzieci w różnym wieku. Warto naszym zdaniem pozwolić maluchowi samodzielnie wybrać zestaw dla siebie, a wtedy znacznie chętniej będzie chciał go używać. Jakie przybory kuchenne dla dzieci są warte uwagi w Twojej opinii? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj