Wymiana tylnej belki – samemu czy w serwisie?

0
4036
naprawa tylnej belki u mechanika

Często na portalach aukcyjnych możemy zauważyć niskie ceny części samochodowych. Zastanawiamy się wtedy, czy rzeczywiście warto wybierać się do mechanika i płacić za naprawę, jeśli możemy wszystko wykonać samodzielnie. Na YouTubie możemy przecież znaleźć filmiki z dokładnymi instrukcjami, dzięki którym zaoszczędzimy całkiem sporo. Czy rzeczywiście tak jest i czy warto ryzykować w przypadku tylnej belki?

Co to jest tylna belka?

Pewnie większość z Was już się orientuje, że tylna belka to element zawieszenia w samochodzie. W rzeczywistości, tym mianem określa się całe zawieszenie w popularnych francuskich samochodach. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo dobra przyczepność zawieszania, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.

Dodatkowo, dzięki odpowiedniej konstrukcji, umożliwia ona stworzenie znacznie bardziej pojemnego bagażnika. Jej minusem jest natomiast szybkie zużywanie się. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, niemożliwa będzie jej regeneracja i konieczna będzie wymiana.

Czy mogę ją wymienić samemu?

W teorii tak. Możesz zamówić belkę przez internet dopasowaną do Twojego konkretnego modelu samochodu. Konstruktorzy tego typu zawieszenia zadbali o to, by była ona łatwa w demontażu.

W rzeczywistości jednak wymiana tylnej belki jest procesem bardzo skomplikowanym i niezwykle łatwo doprowadzić do sytuacji, w której będzie ona stanowić zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu drogowego. Aby sprawdzić, czym mogą skończyć się samodzielne naprawy, warto wejść na stronę: szmytek.pl/serwis-tylna-belka/wymiana-tylnej-belki. Dowiecie się tu również na czym szczegółowo opiera się wymiana tylnej belki.

naprawa tylnej belki u mechanika

Najczęstsze problemy z tylną belką

Najczęściej w początkowym etapie zużycia zawieszenia nie jesteśmy w stanie nawet poczuć, że coś jest nie tak. Dlatego właśnie tak ważne są częste kontrole z naciskiem na sprawdzenie tylnej belki. Początkowo pojawiają się problemy z najmniejszymi i najbardziej delikatnymi częściami, jakimi są łożyska igłowe. Jeśli zareagujemy na czas, to wystarczy je wymienić i problem się kończy.

Zwykle jednak tego nie robimy. Metal trze wtedy o metal i szkody stają się znacznie poważniejsze. Konieczne wtedy jest odtworzenie startych elementów i zamontowanie nowych wahaczy. W ostateczności wymienić trzeba całą belkę.

Wybrać serwis czy samodzielną naprawę?

Dobrze zamontowane zawieszenie to Twoje bezpieczeństwo na drodze. Jeśli więc nie jesteś mechanikiem, koniecznie wybierz się do warsztatu. Ważne jednak jest to, by wybrać taki serwis, które specjalizuje się w naprawie francuskich samochodów, posiada oryginalne części i odpowiedni sprzęt do wymiany. W dobrym warsztacie otrzymasz gwarancję na okres kilku lat, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że usługa została wykonana w sposób prawidłowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj