Bezpieczeństwo i kwalifikacje we wstawianiu implantów najważniejsze!

1
2649
specjalistyczne urządzenia u implantologa

W ostatnich latach w Polsce wykonuje się coraz więcej zabiegów implantologicznych. Jest to zarówno efekt starzenia się społeczeństwa, jak i tego, że coraz więcej osób dostrzega jak ważny jest stan naszego uzębienia i jaki ma to wpływ na zdrowie oraz wygląd. Ze względu na dużą konkurencję na rynku polskim należy bardzo ostrożnie wybierać klinikę, w której dokonamy zabiegu, ponieważ od tego zależeć będzie efekt.

Implantologia – na czym to polega?

Implantologia stomatologiczna polega na uzupełnianiu ubytków w naturalnym uzębieniu z zachowaniem maksimum komfortu, zbliżonego do poczucia posiadania własnych zębów. W tym celu wprowadza się do jamy ustnej pacjenta implant zębowy – jest to sztuczny korzeń wielkości naturalnego, na którym umieszcza się koronę, czyli sztuczny ząb. Taki implant musi być wytrzymały, funkcjonalny oraz nie może wyróżniać się bielą na tle naturalnych zębów. Dlatego zabieg ten musi być wykonany bezpiecznie u wykwalifikowanego implantologa, który ma wieloletnie doświadczenie oraz szeroką wiedzę z zakresu najnowszych metod leczenia, z tego powodu warto zajrzeć na http://implantmasterspoland.pl/kliniki-master/.

specjalistyczne urządzenia u implantologa

Jakie implanty zębowe wybrać?

Współcześnie stosuję się dwa rodzaje materiałów w implantach zębowych – tytan oraz porcelanę na bazie tlenku cyrkonu. Wielu pacjentów utożsamia implant zębowy z całym, „naturalnym” zębem, należy jednak pamiętać, że jest to tylko podstawa zastępująca korzeń, na której mocowana jest korona.

Tytan to materiał bardzo wytrzymały i odporny na warunki panujące w jamie ustnej – zakładany w profesjonalnej klinice przez doświadczonego implantologa może nam służyć przez wiele lat. Ma jednak dwie wady – istnieje możliwość wywołania reakcji uczuleniowej (choć zdarza się to w niewielu przypadkach) oraz z biegiem lat zwiększa się ryzyko obniżenia linii dziąseł i odkrycia tego materiału, który występuje tylko w kolorze srebrnoszarym. Dlatego część pacjentów decyduję się na implant cyrkonowy (ceramiczny). W bardzo dużym stopniu przypomina naturalną tkankę zębów, jest jednak bardziej odporny na ścieranie. To tańsze rozwiązanie, lecz nie tak wytrzymałe jak tytan.

Jak wygląda zabieg wstawiania implantów?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zabieg wykonywany przez implantologa posiadającego wysokie kwalifikacje w tym zakresie, powinien być bezbolesny dla pacjenta (oczywiście wykonuję się go w znieczuleniu). W pierwszym etapie wszczepiany jest implant, który ma zastąpić utracony korzeń zęba. Następnie wkręca się w tym miejscu śrubkę gojącą (wykonaną z tytanu lub cyrkonu) oraz na końcu mocuję się koronę zęba.

Jak wybrać doświadczonego implantologa?

Jak już zostało to zasygnalizowane, konkurencja na polskim rynku implantologicznym jest bardzo duża. Dlatego warto byłoby wskazać na co zwrócić uwagę podczas wyboru klinki:

  • kwalifikacje lekarzy oraz doświadczenie – nie bójmy się zapytać lekarza o przebieg jego kariery naukowej oraz zawodowej, weźmy też pod uwagę czy posiada dodatkowe certyfikaty bądź jest członkiem stowarzyszeń naukowych;
  • jakość usług – wybierajmy te kliniki, które oferują pełny zakres technik leczenia, ponieważ tylko wtedy lekarz jest w stanie wybrać najlepszą dla nas metodę;
  • technologie – kolejnym istotnym czynnikiem jest to czy implantolog bazuje na najnowszych osiągnięciach w zakresie technologii diagnostycznych oraz jakie materiały wykorzystuje w swojej pracy.

Od tych czynników zależeć będzie efekt zabiegu oraz nasz komfort po wstawieniu implantu. Z tej przyczyny tak ważne jest, żeby dobrze wybrać gabinet stomatologiczny, w którym zdecydujemy się na wykonanie zabiegu.

1 KOMENTARZ

  1. Czytałam kiedyś, że te porcelanowe implanty nie są zbyt wytrzymałe. A jak taki tytan zacznie być widoczny, to da się coś z tym zrobi? Pokryć go czymś czy wtedy trzeba wymieniać cały implant? Jak to wygląda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj